Trasa przeznaczona dla:
Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

Chata Starych Znajomych

Niebanalne miejsce na tradycyjny posiłek, nocleg czy czas spędzany z dziećmi i rodziną to Chata Starych Znajomych w Zahutyniu. Świetnie przygotowane regionalne dania i wystrój, pełen elementów folkloru, pomieszanych z kolekcją starych zabawek czynią to miejsce wyjątkowym.

Cytując za gospodarzami tego miejsca z ich serwisu internetowego: „W nasze skromne progi zapraszamy wszystkich starych znajomych i tych zupełnie nowych, wszystkich podróżnych i tych zasiedziałych, samotnych, zakochanych i tych z rodzinami, głodnych, spragnionych i tych już po obiedzie oraz wszelakich smakoszy kur, wieprzaków, wołów i pierogów.

U Starych Znajomych każdy strudzony odpocznie, głód zaspokoi, energii nabierze i duszę muzyką ukoi.

W naszej kuchni wszystko sami sporządzamy, z tajnych babcinych przepisów wiedzę czerpiemy. Talerze pełne staropolskich potraw i podkarpackiego jadła zapachem wabią i podniebienie łechcą.

Parking Nasz okazały, wiele bryczek pomieści, busy i autobusy też zajechać mogą. Ino pamiętaj nogę z gazu zdejmij bo zakręt do nas ostry!!!”

Na uwagę zasługują tradycyjne potrawy kuchni podkarpackiej, jak choćby syrniki (placuszki z białego twarogu ze słodką śmietanką), stolniki (gołąbki nadziewane farszem z tartych ziemniaków, cebuli i boczku), łężnie bieszczadzkie (kotlety ziemniaczane nadziewane kiszoną kapustą), fuczki (placki z kiszonej kapusty ze śmietaną), czy warenyki hryczane (Pierogi z mąki orkiszowej z kaszą gryczaną, serem białym, cebulą, pokrzywą i czosnkiem niedźwiedzim). Pycha!

Godziny otwarcia:

poniedziałek 11:00–21:00

wtorek 10:00–21:00

środa 10:00–21:00

czwartek 10:00–21:00

piątek 10:00–21:00

sobota 10:00–21:00

niedziela 10:00–21:00

Adres:

Zahutyń 281, 38-500 Sanok

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info