person/13/Zespol_muzyczno_obrzedowy_PAKOSZOWIANIE.jpg

Pakoszowianie


Zespół muzyczno-obrzędowy PAKOSZOWIANIE


Lokalizacja Sanok

Pakoszowianie- Zespół muzyczno-obrzędowy powstał 9 lat temu. Zespół działa na terenie gminy Sanok i pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Sanoku, ale  obszar działania zespołu wykracza też  poza tereny gminy Sanok. W swoim repertuarze zespół posiada utwory ludowe, folkowe, biesiadne a także utwory na występy tematyczne m.in. piosenki Cygańskie oraz kolędy i pastorałki.

Zespół zrzesza w swoich szeregach zarówno profesjonalnych muzyków jak i śpiewaczy – amatorów, co w zupełności nie przeszkadza w tym, że na scenie liczy się dobry humor i dobra zabawa z publicznością.

Zespół brał udział w wielu imprezach na terenie gminy Sanok, ale też poza gminą m.in. w Boguchwale, w Cisnej,      w Korczynie, w Długiem, w Szczawnem, Bukowinie Tatrzańskiej. W Mrzygłodzie zespół występował wielokrotnie       z różnymi przedstawieniami ( występy cygańskie, zlot czarownic, występy z akcentem myśliwskim).


Miejsca

Co zobaczyć?


Produkty


Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info