Trasa przeznaczona dla:
Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

Murale i deskale Arkadiusza Andrejkowa Komańcza

W Komańczy znajdują się murale i deskale autorstwa Arkadiusza Andrejkowa. Są to “Dziewczyny Łemkowskie z Komańczy” i murale pod wiaduktem. Są to typowe przykłady nowej dziedziny sztuki jakim jest street art.

Arkadiusz Andrejkow autor serii deskali w ramach projektu Cichy memoriał stworzył na ścianie drewnianej starej stodoły w Komańczy typowy deskal przedstawiający dziewczyny mieszkające w Komańczy przed II wojną światową. Obraz powstał w wyniku inspiracji fotografią z 1938 roku wybitnego etnografa i fotografa Romana Rainfussa "Dziewczyny Łemkowskie z Komańczy". Kolejnym przykładem twórczości Arkadiusza Andrejkowa na terenie Komańczy są murale pod wiaduktem kolejowym przedstawiające postacie wilka i puchacza.

Przyciągają one wzrok każdego mieszkańca Komańczy jak i licznych turystów, którzy do Komańczy przybyli celowo , albo znaleźli się w niej przejazdem. Zgodnie z wypowiedzią artysty Arkadiusza Andrejkowa, każda praca w ramach street artu powstawała jeden dzień. Każda z tych prac malowana była szkicowo i transparentnie, aby zostawić jak najwięcej surowości ściany. Tak by postacie wychodziły z niej, były integralną częścią danego obiektu, jakby tu były od zawsze.

Oba przykłady mieszczą się w kategorii street artu czyli sztuki ulicznej.

Godziny otwarcia:

24h

Adres:

Komańcza, 38-543 Komańcza

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info