EtnoCarpathia Study Tour

EtnoCarpathia Study Tour

22 sierpnia rozpoczęliśmy naszą wspaniałą podróż po pograniczu polsko - słowackim. Wraz z blogerami i dziennikarzami wybraliśmy się w wędrówkę w klimacie etno. Na pierwszą destynację wybraliśmy malowniczą Bukowinę Tatrzańską. Na naszych gości czekała powitalna kolacja z góralską muzyką na żywo. Pomimo chłodnego przywitania ze strony gór, zostaliśmy wynagrodzeni pięknymi widokami porannej mgły otaczającej górskie szczyty. Z Bukowiny ruszyliśmy do słowackiego Zdziaru. A tam.. kolejna niespodzianka - inscenizacja tradycyjnego ślubu zdziarskiego, która okazała się jedną z największych atrakcji całego wyjazdu. Po hucznym weselu przyszedł czas na spokojny spacer w Koronach Drzew w Bachledka Ski & Sun. Nasi wspaniali przyjaciele ze Słowacji przywitali nas również m.in. w Zamku w Finticach, w Humennem i naturalnych basenach w Sninskich Rybnikach. Po odrobinę lepszym poznaniu słowackiej kultury i historii, powróciliśmy na stronę polską. Czekała tam na nas wizyta w kościołach w Łopience i Haczowie, zagrodzie żubrów w Mucznem oraz degustacja kultowej bojkowskiej kawy w Myczkowie. Zmierzając ku końcowi naszej przygody odwiedziliśmy również Klasztor i Foresterium w Zagórzu oraz Zagrodę Etnograficzną w Rogach. Dla wielu z naszych gości był to pierwszy raz w tym pięknym regionie, każdy z wielką uwagą i ciekawością chłonął nową wiedzę i doświadczenia. Wszyscy pomimo zmęczenia zakończyli tę wspólną wędrówkę z wielkimi uśmiechami na twarzy, nowymi znajomościami i wspomnieniami, a przede wszystkim z wielkim apetytem na powrót i lepsze poznanie tutejszej ludności, kultury i historii.

Do tego samego zachęcamy Was - z pewnością znajdziecie coś dla siebie wśród naszych propozycji dostępnych na stronie internetowej : etno.visitcarpathia.com :)

Wizytę studyjną zorganizowano w ramach projektu „EtnoCarpathia” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020.v

Społeczność

Co zobaczyć?


Gdzie spać?


Co zjeść?


Produkty


Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info